رویه بازگشت کالا

رضایتمندی شما مشتریان عزیز همواره یکی از اولویت های فروشگاه تنکیچ میباشد ، در این راستا خدماتی را در قالب خدمات پس از فروش به شما عزیزان ارایه میکنیم.

با توجه به گستردگی و تنوع محصولات درفروشگاه تنکیچ ، محصولاتی که میبایست از لحاظ فیزیکی سالم برای شما ارسال شود مشمول ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی میباشند و مشمول ضمانت استفاده و تست ۷ روزه نمیباشد. وهمچنین هدایایی که برای مشتریان ارسال میشود مشمول ۷ روز ضمانت استفاده و تست نمیباشند. الباقی محصولات شامل ضمانت تست و در صورت خرابی بازگشت محصول در طی ۷ روز میباشند.

 

توجه :

باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوطه راه اندازی شوند (مانند پانتوگراف ,دستگاه فون و.….) تنها باید توسط نصاب مجاز آن شرکت انجام شود ، برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

شرایط استفاده ۷ روز ضمانت بازگشت کالا

۱- کالای خریداری شده اشکال و عیب فنی داشته باشد

برای استفاده از این امکان میبایست در صورت مشاهده هرگونه اشکال فنی حداکثر تا ۷ روز بعد از دریافت کالا ، معیوب بودن کالا را به خدمات پس از فروش  تنکیچ اطلاع دهید و در صورت اتمام این ۷ روز فروشگاه تنکیچ هیچ گونه مسوولیتی در قبال خرابی محصول ندارد.

توجه :

این سرویس شامل ایراد و مشکل ظاهری نمیشود و در صورتی که مشکل فیزیکی و یا ظاهری مشاهده شود میبایست در هنگام تحویل ، مشکل را به مامور تحویل دهنده اطلاع دهید و مسوولیت استفاده نادرست و مغایر با آن چه در دفترچه راهنمای کالا ذکر شده است بر عهده خریدار میباشد.

۲- کالای خریداری شده از لحاظ مشخصات فیزیکی در سایت مغایرت داشته باشد

در صورت مشاهده مغایرت در ظاهر فیزیکی محصول ، در صورتی که نیاز به بازکردن بسته بندی نباشد میبایست در هنگام تحویل ، مغایرت را اعلام کنید و درحالی که میبایست بسته بندی محصول باز شود ، میباست مغایرت را حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا به واحد پشتیبانی فروشگاه تنکیچ اعلام کنید.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه تنکیچ بازگردانده شود ، برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد ، ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت  تنکیچ است.

منصرف شدن مشتری از خرید خود

توجه : انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد ، هیچ‌گونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته‌بندی اولیه ، پلمب ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک ، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد ، باید هر چه سریعتر به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه تنکیچ اطلاع داده شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. در این حالت ، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش تنکیچ ، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد ، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ، ارسال شود و همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه ارسال شده باشد ، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

لطفا توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

توجه : همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا و هزینه آن به عهده مشتری خواهد بود.

توجه مهم :

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش  تنکیچ ، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود ، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد ، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه تنکیچ در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه تنکیچ در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن و هزینه آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

کالا را چگونه ارسال کنید؟

لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش  تنکیچ تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش  تنکیچ جدا خودداری کنید.

برای ارسال باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل ، ریموت ، دفترچه راهنما ، کارت گارانتی ، کارت بیمه و اقلام هدیه و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز ، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است ، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

اگر ساکن اصفهان هستید ، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا با خدمات پس از فروش تنکیچ تماس بگیرید.

کالای خود را به آدرس زیر ارسال کنید

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی ، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری ، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش تنکیچ برسد ، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه تنکیچ است.

برای واریز هزینه پست به حساب مشتری ، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به فروشگاه تنکیچ ارسال شود. و در صورت ارسال با باربری هزینه بر عهده مشتری میباشد و در صورت تایید مشکل از سوی واحد خدمات پس از فروش  تنکیچ هزینه ارسال به حساب مشتری واریز میشود.

در صورت انصراف از خرید ، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان تنکیچ ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا ، به عهده مشتری خواهد بود.

در نظر داشته باشید ، تنها امکان واریز مبلغ مندرج بر روی رسید پستی بصورت چاپی امکان پذیر می باشد.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش ، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

کارشناسان خدمات پس از فروش  تنکیچ ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد ، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان  تنکیچ تایید شود ، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار فروشگاه تنکیچ است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا ، موجودی آن به اتمام برسد ؛ فروشگاه تنکیچ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر ، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر ، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه تنکیچ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی ، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند وفروشگاه تنکیچ در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط  تنکیچ ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری ، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.

کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت تنکیچ هستند ، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود ، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری در نظر گرفته شده است ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود اگر نیاز به استرداد وجه باشد ، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

ملاک عمل و اقدام  ، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش  تنکیچ است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

با شماره تلفن 32101995 – (031) تماس بگیرید.

یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش ارسال کنید.

و یا به info@tenkich.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست ، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

بستن
مقایسه